Bugun...Sandıktan Mehmet Ali Yılmaz çıktı.

Yücel BULUT/ TURKUAZ AKDENİZ– ANTALYA’nın Gazipaşa İlçesinde Türkiye’de üç İlde 18 ilçede eyilim yoklaması yapan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Gazipaşa Belediye Başkan Adayını belirlemek için Gazipaşa’da sandık başına gitti. Bin 344 oyun 398’ini alan Mehmet Ali Yılmaz sandıktan birinci çıktı.

facebook-paylas
Güncelleme: 01-01-2019 00:05:46 Tarih: 31-12-2018 23:58

Sandıktan Mehmet Ali Yılmaz çıktı.

Gazipaşa’da ön seçime 6 aday katıldı. Seçime girecek Belediye Başkan aday adayları tanıtıldı. 6 aday adayına söz hakkı verildi. Söz alan adaylar birlerine başarılar dilediler.

Bin 369 CHP’li üyenin oy kullandığı seçimde, geçerli bin 344 oyun 398’ini alan Mehmet Ali Yılmaz aldı. Murat Özçelik ise aldığı 377 oyla seçimde ikinci olurken, Yavuz Çelik 262 oyla üçüncü, Selçuk Özdemir 260 oyla üçüncü, Hidayet Bilgiç 24 oyla beşinci, Ali Güzel ise 23 oyla altıncı oldu. CHP’nin Gazipaşa adayını belirleyecek seçimde 25 oy ise geçersiz sayıldı. Dün sabah saat 09.00’da büyük bir heyecanla başlayan seçim saat 17.00’da tamamlandı. CHP İstanbul Milletvekili Yüksel Mansur Kılınç gözetiminde yapılan seçimde heyecan dolu saatler yaşandı. İstanbul Milletvekili Yüksel Mansur Kılınç’ın konuşmasının ardından aday adayları tek, tek söz alarak konuşma yaptı.

. Yapılan eğilim yoklamasında sandıktan birinci olarak çıkaran Gazipaşa Belediye Başkanı Adayı olan Mehmet Ali Yılmaz, “Beni bir aylık sürede bağrınıza bastınız, çok mutlu ettiniz. Bu yarışın bir kaybedeni yoktur. Bu yarışta partimiz kazanmıştır. İnşallah 31 Mart’ta da partimiz kazanacaktır. Hepinizin huzurunda benimle birlikte köy, köy, mahalle, mahalle dolaşan aday adayı arkadaşlarımın her birine teşekkür ediyorum. Çıkarken dedim ki, birlikte başaracağız ve başaracağız. 31 Mart’ta Gazipaşa’da belediye başkanı olarak beni seçerseniz asıl mutluluğu o zaman yaşayacağız” dedi.

Mehmet Ali YILMAZ Kimdir ?

Antalya’nın  Gazipaşa ilçesi Gökçesaray Köyünde 1964 tarihinde doğdu. İlkokulu (1971-1976) aynı köyde, ortaokulu (1976-1979) Aksu Öğretmen lisesinde, liseyi (1979-1982) Antalya Lisesinde okudu.Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünü (1982-1986) bitirdi. Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Yönetimi ve Siyaset Bilimi (Kent ve Çevre Bilimleri) Anabilim Dalında yüksek lisans yaptı “Başka Ülkelerde ve Türkiye’de Sosyal Güvenlik ve Belediyeler” konulu tez hazırladı.

Sosyal Sigortalar Kurumu Teftiş Kurulu Başkanlığının açtığı sınavı kazanarak 01.02.1988 günü Müfettiş Yardımcısı olarak göreve başladı. Sırasıyla Müfettiş ve Başmüfettiş oldu. Halen Sosyal Güvenlik Kurumunda Başmüfettiş olarak çalışıyor. 30 yıllık meslek hayatım boyunca gerek Ankara’da gerekse Ankara dışında çok değişik alanlarda ve konularda çalıştı. Sivil Toplum Kuruluşlarında aktif görev aldım. Mülkiyeliler birliği üyesiyim. Uzun süre Sigorta Başkanlık Müfettişleri Derneği Başkanlığını yürüttü. Devlet Denetim Elemanları Derneğinde (DENETDE) ve Antalya Kültür, Turizm ve Dayanışma Derneğinde (ANKARA-ANTALYALILAREVİ) Yönetim Kurulu üyesi olarak çalıştı. Sigorta Çalışanları Yardımlaşma Vakfı (SİYAV) Denetim Kurulu üyesiyi,12 Haziran 2011 tarihli genel seçimlerinde CHP Antalya Milletvekili adayı oldu.İyi derecede almanca biliyoru. Evli ve iki çocuk babası.
Bu haber 874 defa okunmuştur.


Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SİYASET Haberleri

HABER ARA

Web sitemize nasıl ulaştınız?


ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR
HABER ARŞİVİ
nöbetçi eczaneler
YAZARLAR
YUKARI YUKARI